Komunikat

W dniach 01-15 sierpnia ekspozycja stała Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie będzie czasowo zamknięta dla zwiedzających z powodu remontu. Przepraszamy za utrudnienia.

Muzeum jest jednostką organizacyjną Samorządu Województwa Mazowieckiego

Konferencja naukowa „Turystyka i krajoznawstwo w muzealnictwie. Tradycja-przyszłość”

Tradycje muzealnictwa krajoznawczego sięgają w Polsce początków dwudziestego wieku. Jednak mimo prekursorskich działań do II wojny światowej nie wykształciła się żadna forma ekspozycyjna ani filozofia gromadzenia zbiorów, które można by zastosować do tak trudnego muzealnego tematu jakim jest turystyka. Problemem profesjonalnego gromadzenia i eksponowania turystyki zajęło się dopiero – powstałe w 1952 roku w Warszawie Muzeum Sportu. W roku 1961 rozszerzyło ono swój program o zagadnienia turystyczne, co pociągnęło za sobą zmianę nazwy instytucji na Muzeum Sportu i Turystyki.

Z okazji przypadającego w roku bieżącym jubileuszu 70-lecia Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie odbędzie się konferencja naukowa poświęconej szeroko rozumianym zagadnieniom turystki i krajoznawstwa, w ujęciu historycznym oraz widzianej przez pryzmat działalności muzeów.

Organizatorzy: Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie i Akademia Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie

Termin: 27 października 2022

Miejsce: Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie

Do pobrania:
Plakat konferencji