Komunikat

W dniach 01-15 sierpnia ekspozycja stała Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie będzie czasowo zamknięta dla zwiedzających z powodu remontu. Przepraszamy za utrudnienia.

Muzeum jest jednostką organizacyjną Samorządu Województwa Mazowieckiego

Finisaż wystawy „Stanisława Walasiewicz"
W dniu 3 kwietnia 2022 roku o godzinie 12.00 odbył się finisaż wystawy pt.: „Stanisława Walasiewicz 1911 – 1980. Fotograficzna opowieść najszybszej kobiety świata” . W tym dniu 111 lat temu urodziła się sławna międzywojenna sportsmenka, mistrzyni olimpijska i wielokrotna rekordzistka świata.

Na uroczystość przybyli m. in. członkowie rodziny Stanisławy Walasiewicz, Pan Mariusz Walasiewicz z rodziną oraz Sebastian Radzimiński i Natalia Flaszyńska; Pan Stanisław Kossakowski –Wiecestarosta Powiatu Brodnickiego i Pani Justyna Preis – Naczelnik Wydziału Edukacji Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Brodnicy oraz Pan Tomasz Kinicki - Burmistrz Miasta Górzno. Wśród zaproszonych gości znaleźli się również: Pan Paweł Tomaszewski, Prorektor ds. Nauki AWF, Pani Violetta Perzyńska, Dyrektor Biblioteki Głównej AWF oraz Pani Elżbieta Grendecka z Muzeum Historii Golfa w Polsce.

Podczas finisażu zaprezentowano minialbum pt.: „Stanisława Walasiewicz” wydawnictwa BOSZ. Jest to już czwarty minialbum z serii „Medaliści”, której bohaterami są wybitni polscy sportowcy. Publikacja poprzedzona wstępem Marzeny Jaworskiej, zawiera blisko 80 starannie wyselekcjonowanych fotografii, przedstawiających najważniejsze momenty z życia sportsmenki. Minialbum powstał we współpracy wydawnictwa z Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie oraz Polskim Komitetem Olimpijskim.

W tym roku mija 90 lat od zdobycia złotego medalu Igrzysk Olimpijskich w Los Angeles przez Stanisławę Walasiewicz. Z tej okazji w dniach 26 i 27sierpnia br.  odbędzie się I Memoriał im. Stanisławy Walasiewiczówny w Wierzchowni. W imieniu organizatora ideę przedsięwzięcia oraz program przedstawiła Pani Agnieszka Podgórska dyrektor Oddziału Banku Spółdzielczego z siedzibą w Sianowie/ koordynator ds. finansowych w sztabie I Memoriału im. Stanisławy Walasiewiczówny-Wierzchownia 2022. Więcej informacji dostępnych jest na stronie internetowej www.memorialwalasiewiczowny.pl