Muzeum jest jednostką organizacyjną Samorządu Województwa Mazowieckiego

16 października 2019 o godzinie 16.00  odbyło się uroczyste otwarcie wystawy „CITIUS – ALTIUS – FORTIUS. Polska sztuka olimpijska.

Wystawa została przygotowana z okazji stulecia Polskiego Komitetu Olimpijskiego i odwołuje się do związków sportu i sztuki. Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie od początku istnienia gromadzi dzieła sztuki o tematyce sportowej. Kolekcja ta liczy już ponad dwa tysiące pozycji inwentarzowych. Składają się na nią malarstwo, rzeźba, rysunki, ryciny, tkanina oraz medale artystyczne. Najstarsze dzieła sztuki w zbiorach muzeum pochodzą z przełomu XIX i XX wieku.

Na wystawie „CITIUS – ALTIUS – FORTIUS. Polska sztuka olimpijska” prezentujemy sto prac polskich artystów nagrodzonych lub wystawianych na Olimpijskich Konkursach Sztuki, Międzynarodowym Biennale „Sport w Sztukach Pięknych” oraz wyróżnionych Wawrzynem Olimpijskim.

Wernisaż wystawy uświetnił recital fortepianowy utworów Fryderyka Chopina w wykonaniu Łukasza Krupińskiego, reprezentowanego przez Stowarzyszenie imienia Ludwiga van Beethovena.

Wystawę można oglądać  do 5 stycznia 2020 roku.

Do pobrania:LOGO_KOMPOZYTOWE_100LAT_PKOL_HISTORYCZNE_POL.jpg

Wystawa dedykowana Polskiemu Komitetowi Olimpijskiemu
z okazji jubileuszu 100-lecia działalności