Muzeum jest jednostką organizacyjną Samorządu Województwa Mazowieckiego

W miniony weekend uczestniczyliśmy w WEEKENDOWEJ STREFIE ANIMACJI podczas akcji kulturalno-edukacyjnej pod nazwą „Piękna Polska na weekend” organizowanej przez Samorząd Województwa Mazowieckiego wraz licznymi instytucjami kultury.

Podczas dwudniowego wydarzenia, można było zapoznać się z różnorodnymi propozycjami spędzenia wolnego czasu na Mazowszu przygotowanymi przez: Samorząd Województwa Mazowieckiego; Mazowiecką Regionalną Organizację Turystyczną (MROT); Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie, Europejskie Centrum Artystyczne im. Fryderyka Chopina w Sannikach, Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie, Urząd Miejski w Radomiu, Muzeum Zbrojownia Zamek w Liwie, Gminę Radzymin, Fundację Ogarnij Emocje, Stację Muzeum, Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych w Warszawie, Mazowiecki Instytut Kultury, Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce oraz Towarzystwo Przyjaciół Warszawy.

Na stoiskach przygotowano wiele atrakcji dla dzieci, dorosłych i rodzin. Muzeum Sportu i Turystyki zaprosiło m.in. do wzięcia udziału w grze „KOŁO FORTUNY” poświęconej wiedzy olimpijskiej. Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych w Warszawie zorganizowała dwie wielkoformatowe gry plenerowe – „MAZOPOLIS” oraz „POCIĄG DO EUROPY -PRZYSTANEK MAZOWSZE”. Gmina Radzymin przygotowała dla uczestników quiz o tematyce historycznej, a Stacja Muzeum zajęcia edukacyjne o tematyce kolejowej.