Muzeum jest jednostką organizacyjną Samorządu Województwa Mazowieckiego

Prezentacja aplikacji EduBike
Jednym z głównych celów Fundacji Kult jest zwiększanie świadomości i edukowanie w zakresie bezpiecznego poruszania się na rowerze w ruchu drogowym. Dzięki ponad 50 zorganizowanym edycjom festiwali Kocham Rower, współpracy z Policją i wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki, Fundacji udało się zidentyfikować potrzeby z tego zakresu. Po miesiącach prac, odpowiedzią na zauważone problemy jest edukacyjna aplikacja EduBike, której zadaniem jest poprawienie ogólnego poziomu wiedzy w temacie bezpieczeństwa na drodze i znajomości przepisów.
Premiera aplikacji EduBike odbyła się 1 kwietnia w Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie - aplikacja jest do pobrania za darmo w sklepie Google Play na urządzenia z systemem Android. Platforma skierowana jest do każdego, jednak jej głównymi odbiorcami są dzieci i młodzież w wieku szkolnym, przygotowujące się do egzaminu na kartę rowerową. Dzięki narzędziu zyskają wiedzę z zakresu przepisów ruchu drogowego oraz nabędą dobrych praktyk na drodze.

Na zakończenie prezentacji uczestnicy mogli zobaczyć profesjonalistów, jeżdżących na specjalnie przygotowanym torze rowerowym Pumptrack oraz sami spróbować swoich sił w tej ekstremalnej odmianie kolarstwa.

EduBike zostało podzielone na dwie części - teoretyczną i praktyczną.

Część teoretyczna służy przekazaniu wiedzy i pojęć z zakresu przepisów ruchu drogowego. Każdy dział zakończony jest podsumowującym quizem, który sprawdza wiedzę zdobytą na tym etapie.
W części praktycznej drużyna Doka Downhill City Team zaprezentuje jak bezpiecznie przeprowadzić poszczególne manewry w ruchu drogowym, w jaki sposób odpowiednio je sygnalizować oraz na co zwracać szczególną uwagę aby nie doprowadzić do niebezpiecznych sytuacji.

Aplikacja ma za zadanie wspierać rodziców, nauczycieli, dyrektorów szkół i instruktorów w przygotowaniu podopiecznych do egzaminu na kartę rowerową, promując aktywne i bezpieczne uczestnictwo w ruchu drogowym.

Im wcześniej będziemy budować świadomość wśród młodych uczestników ruchu, tym łatwiej ta wiedza będzie przez nich przyswajana i wykorzystywana w przyszłości.

Więcej informacji na : https://www.facebook.com/edubikeapp/ lub https://fundacjakult.pl/