Muzeum jest jednostką organizacyjną Samorządu Województwa Mazowieckiego

Zapraszamy dzieci i młodzież do spędzania wolnego czasu w naszym Muzeum. Na okres ferii przygotowaliśmy szereg atrakcji dla wszystkich pasjonatów sportu:

Zwiedzanie Muzeum z przewodnikiem

Co łączy foki z nartami, co to są łyże, czym różnią się panczeny od hokejówek, kto jest najwybitniejszym polskim sportowcem, ile medali zdobyliśmy w trakcie zimowych igrzysk – na te i inne pytania z pewnością znajdziesz odpowiedź w naszym Muzeum w trakcie zwiedzania z naszymi przewodnikami.

Koszt 40 zł plus 4 zł bilet wstępu od osoby.

„Sport dla każdego", czyli wykłady muzealne

Zapraszamy na wykłady prowadzone przez doświadczoną kadrę edukatorów, którzy opowiedzą Wam o tajnikach narciarstwa i nurkowania pod lodem.

Terminy wykładów:

  • Narciarstwo 28.01, 6.02, godzina 11.00
  • Nurkowanie pod lodem 30.01, 4.02, godzina 11.00

Wstęp wolny

Piłkarzyki

Sprawdź się w najszybszej grze stołowej! Przyjdź z całą rodziną lub ze znajomymi, rozegraj wspaniały mecz, a w czasie zwiedzania ekspozycji powróć wspomnieniami do największych sukcesów polskiej reprezentacji w piłce nożnej.

Skorzystanie ze stołów zawiera się w cenie biletu wstępu do Muzeum. Normalny 10 zł, ulgowy 6 zł, grupowy 4 zł

Turniej piłkarzyków

Będziecie mieć okazję rozegrać profesjonalny mecz pod okiem specjalistów, którzy wyjaśnią Wam zasady gry i będą koordynować rozgrywki.

Terminy:

  • 31.01 i 7.02 godzina 11.00

Wstęp wolny (bez możliwości zwiedzania ekspozycji stałej)

„Zagadka w Muzeum"

Biorąc udział w pełnej zagadek podróży po świecie sportów zimowych zapoznacie się z historią największych sukcesów polskich zawodników oraz zobaczycie oryginalne eksponaty w kolekcji muzealnej.

Zajęcia dla grup zorganizowanych

Zabawa z edukatorem
Koszt: 40 zł plus 4 zł bilet wstępu od osoby.

Zajęcia dla osób indywidualnych

Samodzielne zabawa z kartami edukacyjnymi
Koszt: ceny wg cennika muzealnego.

Konkurs plastyczny „Sporty zimowe moich marzeń"

Weź udział w artystycznej rywalizacji! Przedstaw w najciekawszy sposób swoją ulubioną dyscyplinę sportów zimowych a możesz wygrać nagrody i wziąć udział w finale, który odbędzie się na zakończenie akcji „Zimy w Mieście", 8 lutego godz. 12.00!

Wielki Finał „Zimy w Mieście"

Grupy, które wykazały się największa wiedzą podczas zajęć edukacyjnych zaprosimy do wzięcia udziału w teleturnieju sportowym, gdzie ponownie sprawdzą swoją wiedzę. Wielki finał uświetni znakomity polski sportowiec.